האמינו בעצמכם- אנשים אינם מודעים לכוחם העצום

האמינו בעצמכם – אנשים אינם מודעים לכוחם העצום.

רוב האנשים אינם מודעים כלל לכוח הרב ולעוצמה הטמונים בתוכם. הדרך הקלה והשכיחה ביותר להתמודד עם מצבים קשים, היא לקטר, להיכנס למצב רוח של דכדוך, דיכאון, ייאוש ותבוסתנות. רבים מאשימים אחרים במצב אליו נקלעו והם 'מתרפקים' על הקורבנות שלהם.הסופר הספרדי מיגל דה סרוואנטס (1547—1616) אמר בהקשר לכך –'כל אדם הוא יציר כפיו של עצמו.'

קיימת אפשרות חלופית, שבמקום לשקוע בעצבות ובתחושת אין מוצא, נפיק מהמצב את המיטב. נחליט שאנו נלחמים. לא מוותרים בכל מצב ובכל תנאי. לאחר שנקבל החלטה כזו, אנו עשויים לגלות בתוכנו תעצומות נפש, אומץ, ורצון להסתער על המטרה. לפתע נגלה כאילו ישות אחרת, כביכול זרה, פועלת מתוכנו, מחזקת אותנו ומעניקה לנו חדווה ותחושת התחדשות. נגלה שכאשר אנו מלאים אופטימיות, גם הסובבים אותנו מתמלאים תחושת שמחה ובטחון בעתיד. פעמים רבות, דווקא בקשיים שלנו ובאתגרים, טמונה ההצלחה הבאה.

אתגרים הם שמחייבים אותנו להתאמץ ולהיות יצירתיים. הם מביאים אותנו למחוזות שלא חשבנו שנגיע אליהם אלמלא הצורך למצוא פתרונות יצירתיים ו'לצאת מהקופסה'.י בגני סמירנוב, היה רקדן ברייקדנס בעל שם עולמי שזכה מעל ל-30 מדליות בתחרויות ריקוד. בשנת 2012 הוא היה מעורב בתאונת דרכים שכתוצאה ממנה איבד את רגלו. לכאורה, קריירת הריקוד שלו הייתה אמורה להסתיים, אך סמירנוב לא וויתר. הוא דבק באהבתו לריקוד ובמאמצים אדירים המשיך לרקוד עם רגל אחת בלבד בדרך הייחודית הפנומנלית המאפיינת אותו.

זוהי דוגמה כיצד באמצעות כוח רצון ונחישות אפשר להתגבר על על מכשולים אדירים. תחושת השמחה היא מדבקת, למרות שבשלבים הראשונים לאופטימיות שלנו אין כלל בסיס במציאות. אך אין זה משנה. אנחנו הרי נשנה את המציאות. ברגע שקיבלנו החלטה פנימית בנידון – עשינו כבר את מחצית הדרך. ככלל, אופטימיות אינה תלויה כלל במציאות. היא דרך מחשבה, שכנוע עצמי וסיגול תודעה חיובית ביחס לחיים. חשיבה חיובית גורמת לאדם לפעול וליצור מתוך הנחה שיש בידו לשנות את המציאות, לטובה כמובן.

אדם המשדר לסביבה שהוא נחוש בדרכו לפתור את הקשיים והבעיות, האחרים נוטים ללכת אחריו ולהאמין בו. בדרך זו כבר עשינו יותר ממחצית הדרך. הדבר החוסם אנשים מלפתור קשיים ובעיות – זהו המעצור הפסיכולוגי. הם מסרבים להאמין כי בכוחם להניע את עגלת חייהם ולהוציאה מהבוץ. הם מחשבים בדמיונם את הבאות, בדרך כלל בצורה פסימית המעצימה את הקשיים, וכך הם מערימים חסמים וקשיים דמיוניים בדרך לפתרון הבעיה. עלינו לשנות את צורת החשיבה ולדמיין לעצמנו שאנו מתגברים על הקשיים והופכים את הלימון ללימונדה. אזי- המעצור הפסיכולוגי והפחד מהעשייה ישתחרר – ונחוש משוחררים ונמרצים לבצע את השינוי.

הלא כבר אמרנו שחלק גדול מהשינוי מתבצע בראש, במחשבה ובדמיון. כל יצירה גדולה מתחילה בחלום, לעתים דמיוני ובלתי ריאלי לחלוטין. כפי שאמר וולט דיסני – ׳אם אתה יכול לחלום את זה, אתה יכול לעשות את זה׳.ואילו סטיבן הוקינג, האסטרופיזיקאי האנגלי אשר חלה במחלה ALCוהצליח במשך חמישה עשורים לעסוק במחקר ולהפוך לאייקון תרבות (1942—2018) אמר: 'לא משנה כמה קשים החיים עלולים להראות, תמיד יש משהו שאתם יכולים לעשות ולהצליח בו.

”בהצלחה בדרככם.

אודות המחבר

השארת תגובה